Lag_Android

غیرفعال کردن برنامه های غیر ضروری و پیش فرض اندروید

غیر فعال کردن برنامه های غیر ضروری کمک شایانی به صرفه جویی در مصرف باتری ، افزایش سرعت تلفن همراه و آزاد شدن فضای رم تلفن همراه خواهد کرد.  اگر کاربر دستگاه های اندرویدی باشید، بر روی گوشی برنامه های پیش فرضی نصب است و یا برنامه هایی وجود دارند که نیازی نیست همیشه فعال باشند که با ترفند زیر می توانید آنها را غیر فعال کنید. همانطور که در یک pc  برنامه های غیر ضروری منجر اشغال فضای حافظه رم و در نتیجه درگیر کردن بخشی از cpu می شود ، در اندروید هم داستان به همین صورت است با این تفاوت مصرف انرژی در اندروید بسیار  مورد توجه می باشد و می بایست به این مسئله بیشتر اهمیت داد .

در حالت عادی نمی توان برنامه های پیشفرض اندروید را از دستگاه به طور کامل حذف کرد، اما شما می توانید این برنامه ها را غیر فعال کنید.
گاهی اوقات ممکن است برنامه های پیش فرض موجود در دستگاه های اندروید برای شما کمی مشکل ایجاد کرده و شما را مایل سازد که برخی از آن ها را از گوشی خود حذف کنید. زیرا برنامه های پیش فرض اندروید قسمتی از حافظه گوشی را پر می کنند و منابع گوشی را مشغول به خود می سازند، گاهی اوقات نیز پیغام ها و ارور های خاص خود را به شما نشان می دهند که ممکن است بسیار آزاد دهنده باشد.

در این ترفند تصمیم داریم نحوه غیرفعالسازی برنامه های پیشفرض اندروید را خدمت شما کاربران گرامی آموزش دهیم.پس در ادامه با خودکار آبی دات کام همراه باشید.

روند غیرفعال کردن برنامه های پیشفرض اندروید بسیار ساده بوده و شما در نسخه های ۴٫۰ به بالا می توانید از این امکان استفاده نمایید.

نحوه غیرفعال کردن برنامه های پیشفرض در اندروید نسخه های ۴ و  ۵٫۱

۱- به Settings گوشی خود مراجعه نمایید.

۲- از بخش Device گزینه Applications را انتخاب کنید.  در نسخه های اندروید ۴ به بخش apps  مراجعه کنید .

۳- در این بخش Application manager را لمس نمایید. در نسخه ای اندروید ۴ نام این بخش manage appsِ می باشد .

۴- در بالای این بخش چند قسمت با نام های Downloaded ، Running و ALL وجود دارد که برای مشاهده تمامی برنامه ها به بخش ALL مراجعه نمایید.

۵- سپس برنامه پیشفرض را از لیست انتخاب کنید. (به عنوان مثال ما برنامه Chrome را انتخاب نموده ایم)

۶- اکنون صفحه ی اطلاعات برنامه برای شما باز خواهد شد. در این قسمت گزینه Disable را انتخاب نمایید.

۷- پس از انتخاب گزینه Disable برای شما یک پیغام با عنوان.#۸۲۲۱; غیرفعال کردن این برنامه ممکن است در کار دیگر برنامه ها اختلال ایجاد کند. همچنین داده های این برنامه پاک خواهد شد.#۸۲۲۱; نمایش داده می شود. در این مرحله، گزینه OK را لمس کنید.
کار تمام است و برنامه مورد نظر شما غیر فعال می باشد .
۸-  اگر یک نسخه جدید از برنامه پیشفرض را بر روی گوشی نصب کرده باشید، و می خواهید آپدیت های مربوط به آن را حذف کنید پس از عمل شماره ۷  یک پیغام دیگر با عنوان .#۸۲۲۱; تمامی آپدیت های برنامه پاک خواهد شد و با نسخه پیشفرض جایگزین می شود.#۸۲۲۱; نمایش داده می شود.

برای اتمام کار، گزینه Uninstall را لمس نمایید.

برای دریافت لحظه ای مطالب  آموزشی سایت و جدیدترین اخبار فناوری و همچنین دریافت مشاوره و حل مشکلات خود می توانید به کانال ما در تلگرام بپیوندید. پرای پیوستن به ما در تلگرام کافی است روی لینک زیر کلیک کنید در صورتی که تلگرام را روی سیستم یا تلفن همراه خود نصب کرده باشید به کانال ما هدایت خواهید شد.

https://telegram.me/khodkarabi

و یا اینکه می توانید عبارت khodkarAbi@ را در بخش جستجوی تلگرام وارد کرده و به کانال ما بپیوندید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.