4067807_476

توصیه هایی برای قبل از اینکه آیفون خود را بفروشید

شاید  فروش گوشی قدیمی مخصوصا اگر آیفون باشد بودجه خوبی برای خرید مدل جدیدتر تامین می شود. قبل از اینکه اقدام به فروش دستگاه اپل خود به شخص دیگری، حتما به یاد داشته باشید که این کارها را باید انجام داد.

دستگاه شما اطلاعات ارزشمندی نظیر ایمیل ها، تصاویر شخصی، ویدئو ها، شماره تلفن ها و پیام های شما را در بر دارد و هیچ کس دوست ندارد شخصی غریبه دستش به این اطلاعات برسد.به همین خاطر است که پاکسازی گوشی قبل از فروش آن یک اقدام حیاتی است.
اگر در فکر فروش آیفون یا آیپد خود هستید، حتما مطمئن شوید که دستورالعمل های زیر را برای پاکسازی اطلاعات دستگاه خود به دقت انجام دهید.

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات
قبل از هر کاری ابتدا باید از اطلاعات دستگاه خود یک نسخه پشتیبان یا Backup تهیه کنید. این کار برای این است که اطلاعات قبلی خود را ذخیره سازی کنید. می توانید این کار را از طریق iCloud یا iTunes انجام دهید.

برای تهیه نسخه پشتیبان از طریق iCloud به اینترنت WiFi متصل شده و به Settings > iCloud > Backupبروید. در اینجا گزینهiCloud Backupرا فعال کنید و بر روی دکمهBack Up Nowضربه بزیند. بعد از آنکه عملیات تهیه نسخه پشتیبان انجام شد برای اطمینان از صحت کار بهSettings> iCloud> Storage> Manage Storage بروید و مطمئن شوید که نسخه پشتیبان شما در اینجا قرار دارد.

برای تهیه نسخه پشتیبان از طریق iTunes ابتدا دستگاه خود را به رایانه خود متصل کنید. نرم افزارiTunes را باز کنید و به منوی Files > Devices > Back Up بروید و This Computerرا انتخاب کرده و سپس بر روی Back Up Now کلیک کنید. همچنین اگر لازم است میتوانید داده های خود را در نسخه پشتیبان رمزگذاری نیز بکنید.

قطع ارتباط باiCloud
بعد از آنکه از اطلاعات و داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کردید، لازم است ارتباط دستگاه خود را با iCloud قطع کنید تا صاحب جدید گوشی یا تبلت شما به داده های شما از این طریق دسترسی نداشته باشد. برای انجام این کار به Settings > iCloud بروید و بر روی دکمه Sign Out کلیک کنید. بعد از آن بر روی دکمهDelete  From My iPhoneکلیک نمایید تا بعد از ورود گذرواژه حساب کاربری شما در iCloud به کلی از روی دستگاه پاک شود.

اگر از دستگاه قدیمی تر با iOS7 یا قبل از آن استفاده میکنید به Settings > iCloud رفته و در آنجا بر روی Delete Account ضربه بزیند.

پاک سازی کل اطلاعات دستگاه
بعد از آنکه ارتباط دستگاه خود را با iCloud قطع کردید نوبت به پاکسازی دستگاه میرسد. به Settings > General > Reset > Erase All Content بروید تا کل محتویات گوشی شما پاکسازی شود. در این جا دستگاه از شما میخواهد که حساب کاربری اپل و رمز آن یا گذرواژه خود را وارد کنید و بعد از آن لازم است تا بر روی دکمه Erase ضربه بزنید تا عملیات پاکسازی آغاز شود.

سپس باید نگاهی سریع به گوشی خود بیندازید تا از پاک شدن کامل اطلاعات اطمینان حاصل کنید.

اگر قبل از این و بدون پاکسازی گوشی یا آیپد خود اقدام به فروش آن کرده اید نگران نباشید. کافی است به وب سایت icloud.com/find رفته و دستگاه خود را انتخاب کنید و بعد از وارد شدن به حساب کاربری Erase را برای پاکسازی ان انتخاب کنید. بعد از آن لازم است بر روی Remove from Account کلیک کنید.

اما اگر بر روی دستگاه قبلی خود از حساب iCloud استفاده نکرده اید و فراموش کرده اید که اطلاعات آن را پاک کنید چاره ای ندارید جز آن که به صاحب جدید دستگاه تلفن زده و دستورالعمل های بالا را برای پاک سازی به وی بدهید!

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.