iPhone-5C-and-iOS-7-screens_thumb800

کاهش مصرف باتری موبایل با چند ترفند ساده

تلفن های همراه نیز همانند ما انسان ها باید از نظر انرژی و توان باطری خود مراقبت هایی داشته باشند. از این رو و با احتساب چنین موضوعاتی، می بایست به مسایلی بپردازیم که ممکن است “توان ” با ارزش تلفن شما را کاهش و حتی به اتمام رساند.

💡بازی ها

همه ما ایستادن در موقعیت هایی چون اتاق انتظار دکتر ها، تعمیر کفش و یا حتی نمایندگی های سرویس خودرو ها را تجربه کرده ایم. در چنین زمان هایی ما به سرعت، تلفن های خود را بیرون آورده و برای گذران وقت شروع به بازی کندی کراش Candy Crush و یا جنگ قبایل Clash of Clans می نماییم. ممکن است این بازی ها راه حل موقتی برای بی حوصلگی ما باشند اما همه این نرم افزار ها به واسطه ارتباط آنلاینشان و گرافیک های پر حجم خود، بار زیادی به باطری ها وارد می کنند. اگر می خواهید توان تلفن خود را ذخیره کنید باید بازی کردن را به حداقل برسانید. داغ کردن گوشی بارزترین نشانه برای وجود مصرف توان بالا در هنگام بازی با تلفن همراه می باشد .

💡فیس بوک Facebook

مطمنا از دیدن کسانی که مدام در طول روز به فیس بوک موبایلشان خیره نمی شوند متعجب می شوید. شبکه های اجتماعی فرصت مناسبی برای در تماس بودن با دیگران است و اطلاع از حال دوستان و دریافت درخواست های بازی از کسانی که نمی شناسید می تواند بسیار مهم باشد. با این همه باید توجه داشت که خیره شدن به نرم افزار فیس بوک شما، می تواند به راحتی بیست در صد باطری هایتان را تا ظهر مصرف کند.


💡روشنایی صفحه نمایش

این روزها تلفن هایی با صفحه نمایش بسیار گسترده و بزرگی وجود دارند که می توانند هیجان زیادی برای دیدن فیلم های HD و یا بازی های با کیفیت بالا برایتان فراهم آورد. هرچند مهم است که بهتر صفحه نمایش تلفنمان را ببینیم اما نکته قابل تامل اینجاست که روشن نگه داشتن با نور بالا توان باطری های شما را به سرعت مصرف می کند. تنها در صورتی که خودتان نیاز به استفاده از این نور داشته باشید و یا بخواهید باطری هایتان را تمام کنید چنین کاری توجیه پذیر است. البته باید در نظر داشت که دیگر استفاده از تلفن برای نورانی کردن فضایی که در آن هستید چندان مرسوم نیست چرا که در حال حاضر نرم افزار هایی برای این کار در بازار وجود دارد.
💡بلوتوث های پرکاربرد

این روز ها، ابزار های جانبی بلوتوث ها، گجت های بسیار پرکاربردی هستند که به ما اجازه می دهند تا در خلال روز راحت تر و پرثمر تر به فعالیت های خود بپردازیم. متصل کردن یک هدست بیسیم و یا یک بلندگوی قابل حمل از طریق بلوتوث، ساده و روان می باشد. اما اگر شما تمایل به استفاده از آن را نداشته باشید می توانید به راحتی آن را غیر فعال نمایید. ممکن است بدترین راه خالی شدن باطری هایتان نباشد اما لازم است تا در نظر داشته باشید که استفاده مداوم از این ابزار به سرعت انرژی باطری های موبایلتان را می کاهد.

💡سرویس موقیعت

برخی از ما ممکن است بدون استفاده از GPS و یا سرویس های موقعیت یاب، گیج و سر در گم شویم. به هر حال بسیاری از کاربران به طور روزانه از این سرویس ها در شبکه های اجتمایی، برای یافتن، رزرو و رسیدن به مکان هایی چون رستوران ها و کنسرت ها استفاده می کنند. اما اگر شما به طور مداوم از این سرویس ها استفاده کنید ممکن است به اندازه کافی توان باطری برای به اتمام رساندن سفر خود نداشته باشید. البته، شایان ذکر است که برخی سرویس های نقشه، مانند  Google Maps  اخیرا نسخه آفلاینی Offline ارایه می دهند که به شما اجازه انتقال داده را نیز می دهند.

در صورتی که همواره از تلفن همراهتان استفاده می کنید و نمی توانید از هیچکدام یک از این سرویس ها دل بکنید ، توصیه می شود یک پاور بانک مناسب خریداری کنید تا جوابگوی نیازهای شما باشد .  به زودی مقاله ای در مورد نکاتی که برای خرید پاور بانک باید رعایت کنید را برایتان منتشر خواهیم کرد .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.