My-Data-Mana

مصرف داده را در اندروید به نصف کاهش دهید

با این ۷ روش مصرف داده گوشی اندرویدی خود را به شدت کاهش دهید:

فشرده‌سازی صفحات در کروم
اگر برای وب‌گردی از کروم استفاده می‌کنید، انجام همین یک ترفند حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد مصرف حجم اینترنت موبایل شما را کاهش می‌دهد. گزینه Data Saver مرورگر کروم با فشرده‌سازی صفحات وب از حجم صفحات موردنظر شما می‌کاهد. البته استفاده از Data Saver می‌تواند سرعت لود صفحات را کاهش دهد، اما خیلی زود به آن عادت می‌کنید و بدون‌شک چند ثانیه لود دیرتر به کاهش مصرف و استفاده از حجم کمتر می‌ارزد.

برای استفاده از این قابلیت جالب این مراحل را دنبال کنید؛ اپلیکیشن Chrome را اجرا کنید و با کلیک روی آیکون «…» به بخش تنظیمات بروید، در بخش تنظیمات به دنبال گزینه «Data Saver» بگردید و با کلیک روی گزینه قابلیت ذخیره داده گوگل کروم را فعال کنید.

از ویژگی فشرده‌سازی ویدیو مرورگر اپرا استفاده کنید
نسخه اندرویدی مرورگر اپرا گزینه‌ای برای فشرده‌سازی ویدیو‌های اینترنتی دارد، این گزینه در صورتی که عادت به تماشای ویدیو در گوشی خود دارید بسیار کاربردی خواهد بود. استفاده از این گزینه نه تنها مصرف را کاهش می‌دهد بلکه سرعت لود ویدیو‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

مرورگر اپرا را از گوگل پلی دانلود کنید، سپس پس از اجرای اپلیکیشن به تنظیمات و سپس به بخش Data savings بروید. با کلیک روی جعبه روبرو گزینه «Video compression» از قابلیت فشرده‌سازی اپرا استفاده کنید. البته می‌توانید با کاهش کیفیت تصاویر کمی بیشتر صرفه‌جویی کنید.

اپلیکیشن Facebook را کنار بگذارید
تقریباً تمام کاربران اندروید می‌دانند که اپلیکیشن اندروید فیس‌بوک علاقه زیادی به مصرف شدید داده دارد، چرا با کنار گذاشتن این اپلیکیشن از هزینه‌ اینترنت موبایل خود نکاهید؟ اپلیکیشن‌های غیررسمی بهتری وجود دارند اما آنها نیز هیولاهای مصرف حجم هستند. حتی اپلیکیشن Facebook Lite که طبق ادعا سازنده ۵۰ درصد کمتر از اپلیکیشن رسمی مصرف می‌کند.

بهترین راه استفاده از اپلیکیشن Tinfoil for Facebook است که در واقع نسخه تحت وب فیس‌بوک را اجرا می‌کند. راه دیگر ایجاد میانبر فیس‌بوک روی صفحه اصلی از طریق مرورگر کروم است. تنها کافیست پس از باز کردن فیس‌بوک با استفاده از گزینه «Add to Home Screen» این کار را انجام دهید.

از اپلیکیشن و بازی‌های آفلاین استفاده کنید
در حال حاضر بسیاری از اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها به اتصال دائمی اینترنت نیاز دارند، شاید این روش برای امنیت بیشتر کاربر باشد اما از طرف دیگر مصرف حجم را افزایش می‌دهد. اپلیکیشن‌ها و بازی‌هایی وجود دارند که در حالت آفلاین به خوبی کار می‌کنند. وقتی در خانه نیستید با استفاده از اپلیکیشن‌های آفلاین در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

داده‌های پس‌زمینه را محدود کنید
یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای کاهش مصرف محدود کردن مصرف داده در پس‌زمینه است. داده پس‌زمینه تمام ترافیکی است که برای بروزرسانی ویجت‌هایی مانند آب و هوا یا اپلیکیشن ایمیل به کار می‌رود وقتی از اپلیکیشنی استفاده نمی‌کنید.

هرکدام از اپلیکیشن‌ها معمولاً تنظیمات مربوط به محدود کردن داده پس‌زمینه را دارند اما بهترین روش از طریق تنظیمات اصلی اندروید است. دو روش برای محذود کردن اپلیکیشن‌ها وجود دارد:

• استفاده از مسیر Settings > Data usage > Restrict Background Data
• استفاده از مسیر Settings > Apps

همچنین می‌توانید با توقف سینک اتوماتیک سرویس‌های آنلاین گوگل از طریق مسیرSettings > Accounts > Google و سپس انتخاب حساب کاربری موردنظر، مصرف خود را به حداقل برسانید.

جلوگیری از آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن‌ها
همانطوری که می‌دانید، بخش دیگری از مصرف شدید حجم اینترنت به دلیل بروزرسانی اتوماتیک اپلیکیشن‌های اندروید است. با توقف بروزرسانی اتوماتیک اپلیکیشن‌ها در پلی استور می‌توانید بازهم از مصرف خود بکاهید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.