android

۴ راه حل برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

بدون شک هیچ‌ کسی دوست ندارد که گوشی کم‌ سرعت داشته باشد، اما بسیاری از کاربران دارای سیستم‌های قدیمی هستیم که دارای فضای ذخیره‌سازی خیلی کم و باگ‌های متعدد هستند. خبر خوب برای این دسته از افراد آن است که قصد داریم تا آنجایی که امکان دارد به این مشکلشان خاتمه دهیم. در این پست قصد معرفی ۴ ترفند ساده را خواهیم داشت که به افزایش سرعت گوشی اندرویدی شما منجر خواهند شد. حتی کاربران سیستم‌عامل آی او اس نیز می‌توانند از این روش‌ها استفاده کنند.
کافی است تا مراحل را به ترتیب انجام دهید. ممکن است بسیاری از گزینه‌ها بر روی تلفن شما متفاوت باشد اما در اصل این تفاوت‌ها بسیار کم خواهد بود. در ادامه با معرفی این ۴ ترفند با ما باشید.


۱ – حذف اپلیکیشن‌های کم‌مصرف و بی‌ استفاده

تمامی اپلیکیشن‌هایی که بدون استفاده در گوشی شما نصب هستند تنها فضای ذخیره‌سازی دستگاهتان را اشغال کرده‌اند و موجب سخت‌تر کار کردن دستگاه شما شده‌اند. به یاد داشته باشید که همیشه اپلیکیشن‌های مورداستفاده خود را نصب کنید. پس همین حالا به سراغ این اپلیکیشن‌های اضافی رفته و آن‌ها را حذف کنید.نه‌تنها حذف اپلیکیشن‌ها فضای دستگاه شما را آزاد خواهد کرد بلکه موجب کاهش اپلیکیشن‌های اجرا شده در پس‌زمینه دستگاهتان نیز می‌شود که درنهایت به بیشتر شدن ظرفیت رم و افزایش سرعت گوشی اندرویدی شما می‌انجامد.

۲ – داده‌های کش برنامه‌ها را هر از گاهی تخلیه کنید

اگر قصد ندارید اپلیکیشنی را از روی گوشی‌تان حذف کنید، شما می‌توانید تمامی داده‌های کش آن را پاک کنید. به مسیره Settings > Apps > Storage بروید. سپس اپلیکیشن مدنظر را انتخاب کرده و گزینه Clear cache را برگزینید.
حذف این داده‌ها موجب پاک شدن آن اپلیکیشن نخواهد شد بلکه تمامی داده‌های ورودی و خروجی را از آن تخلیه خواهد کرد. بهتر است هر از گاهی چنین کاری را بر روی اپلیکیشن‌های کم‌مصرف که قصد پاک کردن آن‌ها را ندارید انجام دهید. توجه داشته باشید که پاک کردن داده‌های کش اپلیکیشن‌های پرمصرف شما می‌تواند تمامی اطلاعات شما را حذف کند.

۳ – با انیمیشن‌ها، ویجت‌ها و والپیپر‌های زنده خداحافظی کنید
از تنظیمات به بخش About phone رفته، سپس ۷ مرتبه بر روی گزینه Build number ضربه بزنید تا گزینه‌ای مخفی به نام Developer options در منو تنظیمات ظاهر شود. وارد این بخش شوید و تمامی انیمیشن‌ها را به حال off یا خاموش درآورید.
این کار منجر به افزایش سرعت گوشی اندرویدی شما می‌شود. اگر هرگونه باگی مشاهده کردید بهتر است گزینه Window animation scale را در حالت Animation scale 0.5x بگذارید.

۴- بازگشت به تنظیمات کارخانه (مخصوص گوشی‌های فوق‌العاده کم‌ سرعت)

یکی از مؤثرترین راهکار‌ها برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی شما بازگرداندن همه‌چیز به حالت اول است. برای این کار وارد بخش تنظیمات شوید. سپس به بخش Backup & reset بروید. مطمئن شوید که از تمامی اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبانی تهیه‌کرده‌اید، چراکه پس‌ازاین کار تمامی اطلاعات شما از بین خواهند رفت. به قسمت پایین صفحه رفته و کلید Reset Phone را بفشارید تا گوشی شما به تنظیمات اولیه خود بازگردد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.