MacBook-Air

۱۰ محصول محبوب اپل در گذر زمان

استیو جابز به عنوان موسس اپل از هیچ دانشگاهی مدرک مهندسی نداشت ، اما بعنوان باهوش ترین فرد در دنیای فناوری شناخته می شود . جابز محصولاتی را در زمان حیات خود معرفی کرد که این محصولات در زمان خود به عنوان یک معیار برای سنجش بین رقبا شناخته می شد .
در اینجا با ده محصول محبوب اپل که در طول حیات خود ارائه کرده آشنا خواهید شد این ده محصول به ترتیب محبوبیت ارائه شده اند:

۱۰- Apple II
در سال ۱۹۷۷ کامپیوترهای اپل با اولین کامپیوتر ۸ بیتی به منظور استفاده شخصی طراحی شد ، این کامپیوتر دارای میکروپروسسر ۶۵۰۲ همراه با ۴ کیلو بایت RAM بود و با فرکانس ۱MHZ کار می کرد .

Apple-II

۹- Mac
مکیناتش ۱۲۸K در ژانویه ۱۹۸۴ معرفی شد . اولین دستکاپی بود که با قابلیت کاربری گرافیکی بود  و قابلیت کنترل با موس را داشت، قابلیت بسیار مفیدی که موجب راحتی کار نسبت به کار با خط فرمانی  بود که قبل از این زمان در اکثر رایانه های شخصی  مورد استفاده قرار می گرفت .

Mac

۸- iMac
در سال ۱۹۹۸ زمانی که استیو جابز اولین کامپیوتر یکپارچه ( All-in-one) را که برای استفاده های شخصی  مورد استفاده قرار می گرفت معرفی کرد ، آن را iMac نامید . در طول سخنرانی خود ، او نام محصول به این صورت معرفی کرد که  i  در iMac   به معنی اینترنت است.

iMac

۷- اولین ipod
اگر چه بسیاری از خریداران آن برای اینکه بتوانند موزیک را در آن ذخیره کنند مجبور به هک آن بودند، اما اولین نسل ipod یک mp3 player  شیک با داشتن طول عمر باتری ده ساعت و فضایی به اندازه ی ۱۰۰۰ آهنگ بود .

53383.SCANA.S1۶- Mac OS X
Mac OS سیستم عاملی است بر پایه unix ، که سریع تر و کاربری آسانتری نسبت به ویندوز دارد . هر چند که ویندوز سهم عمده ای از سیستم عامل های دسکتاپ را داشت، اما سیستم عامل اپل مکینتاش می توانست به عنوان یک رقیب در برابر ویندوز شناخته شود .
Mac-OS-X

۵- MacBook Air
بسیاری از شرکتها تلاش می کنند که از طراحی فوق باریک  MacBook Air کپی برداری داشته باشند ، که منجربه ثبت حق اختراع این محصول توسط اپل شد .

MacBook-Air۴- ipad
در ۲۷ ژانویه ۲۰۱۰ معرفی شد ، جابز این محصول را ۹٫۷ اینچ بزرگ شده ی iphone نامید . این محصول انقلابی در صنعت رسانه به وجود آورد.

iPad۳- OS App Store
در سال ۲۰۰۸ اپل به نقطه ی عطفی  در App Store رسید ، ۱۵ میلیارد دانلود ( با بیش از ۵۰۰۰۰۰ اپلیکیشن ) .

iOS-App-Store۲- iTunes
استیو جابز در ژانویه ۲۰۰۱  iTunes را معرفی کرد ، تا این زمان هیچ کس قادر به متقاعد کردن مدیران نمی شد که مردم ممکن است برای موزیک آنلاین پول پرداخت کنند .

iTunes۱- iphone

و اما محبوبترین محصول اپل از ابتدا تا کنون محصولی است که استیو جابز در ژانویه ۲۰۰۷ را به جهانیان معرفی کرد ، با این تعریف که با صفحه نمایش پهن و گستره و خاصیت لمسی ، تلفنی که ارتباط دهنده با اینترنت می باشد ، iphone نام گرفت .  iphone تلفنی بود که تنها با یک دکمه کار می کرد و همجنان شرکت اپل این سیاست در محصولات جدید خود نیز ادامه می دهد . البته استیو جابز معتقد بود اندازه تلفن همراه نباید بیش از ۴ اینج باشد ، اما پس از مرگ وی ، این تفکر عوض شد و در محصولات جدید شاهد افزایش سایز صفحه نمایش بوده ایم . iPhoneترجمه و تنظیم : توسط تیم خودکار آبی دات کام

همکار گرامی برای تولید این محتوا زمان و تلاش زیادی صرف شده است ، لذا در صورت کپی برداری حتما لینک منبع قرار داده شود .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.