iPhoneNoPower_120411

۱۲ روش بهینه برای افزایش شارژ تلفن همراه

با روش هایی که در ادامه خواهیم گفت می توانید می توانید مصرف باتری را در تلفن همراه هوشمند خود را کاهش دهید.
بسیاری از افراد به دلیل استفاده بسیار از تلفن همراهشان همیشه با مشکل خالی شدن شارژ باتری شان مواجهند، برای اینکه بتوانید مصرف باتری را مدیریت کنید چند عمل ساده را در ادامه دنبال کنید که میزان شارژ بیشتری در طول زمان استفاده از گوشی داشته باشید.

🔋 روشن بودن وای فای حتی هنگامی که به وای فای متصل نیستید می تواند موجب مصرف انرژی شود ، زیرا دستگاه شما همواره به جستجوی شبکه وای فای پرداخته تا به آن متصل شود و همین امر موجب مصرف انرژی می شود، لذا در صورت عدم استفاده از وای فای آن را خاموش کنید .

🔋 کاهش نور صفحه نمایش یکی از ساده ترین روش هایی است که موجب می شود میزان مصرف باتری کاهش یابد، اگر همیشه میزان روشنایی را تا ۵۰ درصد و حتی کمتر از آن نگه دارید میزان مصرف کم خواهد شد، همچنین در بخش تنظیمات نمایشگر تلفن همراهتان زمان خواب صفحه نمایش را بر روی کمترین میزان تنظیم کنید.

🔋 کنترل نرم افزارهایی است که معمولا شارژ باتری به سرعت کاهش می دهند، سیستم عامل اندروید سیستم پایش وضعیت باتری را برای کاربران طراحی کرده از بخش تنظیمات- باتری قابل مشاهده است، در این بخش خواهید دید کدامیک از اپلیکیشن ها بیشتر باتری مصرف می کنند.

🔋 اگر تلفن همراهتان سیستم حالت صرفه جویی باتری را دارد آنرا فعال کنید، با فعال کردن این گزینه هر زمان که باتری شما به درصدی از میزان تعریف شده برسد بسیاری از گزینه هایی که مصرف را افزایش می دهد، به صورت خودکار خاموش خواهد شد.


🔋 خاموش کردن بلوتوث و NFC (تراشه ای به اطلاعات را بین دو وسیله رد و بدل می کند) هم به مدیریت مصرف باتری در گوشی های هوشمند کمک خواهد کرد، البته NFC به طور پیش فرض فعال نیست زیرا بسیاری از تلفن ها این تراشه را ندارند اما بلوتوث بسیاری از گوشی های هوشمند به صورت اتوماتیک فعال است.

🔋 تصاویر با پس زمینه روشن نیز مصرف باتری را افزایش می دهند، بهتر از از عکس هایی که تیره هستند استفاده کنید.
🔋 بسیاری از افراد با اتصال با اینترنت مسیرهای خود از طریق نرم افزارهای مختلف دنبال می کنند، یادتان باشند اگر به GPS نیازی ندارید آن را خاموش کنید، برای این کار یا نوار اعلان گزینه مورد نظر را غیر فعال کنید و یا از مسیر تنظیمات – لوکیشن این کار را انجام دهید. ضمناً  روشن نگاه داشتن جی پی اس به صورت همیشگی نه تنها موجب مصرف باتری می شود بلکه از نظر امنیتی نیز به صلاحتان نیست .

🔋 کاربران برخی از تلفن های همراه قابلیت هایی همچون تشخیص نگاه یا فرمان حرکتی بدون لمس را بر روی گوشی خود دارند، برای کاهش مصرف باتری این قابلیت ها را غیر فعال کنید.

🔋 بازخورد های لمسی، ویبره و هر نوع حرکتی که با گزینه ویبره همراه است را غیر فعال کنید، این کار مصرف باتری را افزایش می دهد.

🔋 درست است که میانبرها به دسترسی راحت تر شما به آنچه مدنظر دارید کمک بسیاری می کند اما اگر ویجت های متعدد بر روی صفحه نمایش دارید بدانید یکی از عواملی که به سرعت باتری گوشی را خالی می کند همین ویجت ها هستند.

🔋 قابلیت تعویض صفحه نمایش را حرکاتی خاص که در اصطلاح انیمیشن گفته می شود نیز موجب مصرف بیش از حد باتری خواهد شد، برای غیر فعال کردن با تنظیمات رفته، در انتهای صفحه About phone هفت مرتبه به صفحه نمایش ضربه بزنید و بعد دکمه بازگشت را بفشارید، گزینه ای به نام Developer Options را خواهید دید، به این گزینه ورود کنید در پایین صفحه بروید تا
Window animation scale، Transition animation scale و Animation duration scale
را ببینید، همه را غیر فعال کنید.

🔋 در پایان به این نکته توجه داشته باشید ، متاسفانه تکنولوژی ذخیره سازی انرژی در  باتری ها همزمان با تکنولوژی هایی مثل حافظه ها و پردازنده ها  پیشرفت نکرده است و موجب شده که نتوانیم آنچنان از وجود انرژی فراوان در تلفن همراهمان لذت ببریم ، پس در صورتی که تمامی این توصیه ها را رعایت کردید و همچنان با مشکل باتری مواجه هستید، خودکار آبی دات کام پیشنهاد می کند پاور بانکی خریداری که همیشه همراهتان باشد تا همیشه از شر این مشکل خلاص شود ، به زودی راهنمای خرید پاور بانک نیز در سایت و کانال برایتان قرار خواهیم داد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.