safemode

حالت safe mode در اندروید چیست و چگونه فعال می شود؟

نکاتی به طور خلاصه و مفید در مورد حالت Safe Mode  در اندروید :

اگر به صورت ناگهانی گوشی اندرویدی شما با مشکلاتی مثل کند شدن، سریع خالی شدن شارژ باتری، هنگ کردن و… مواجه شده است، احتمالا یک بد‌افزار، یا یک برنامه‌ی ویروسی یا یک برنامه‌ی نامناسب را روی گوشی خود نصب کرده‌اید.

در چنین مواردی، اگر برنامه‌هایی که به تازگی روی گوشی نصب کرده‌اید را پاک کنید، مشکل شما برطرف خواهد شد زیرا به عبارتی، شما مسبب مشکلاتی که ناگهان برای گوشی شما پیش آمده را از گوشی خود حذف کرده‌اید.

ولی مشکل وقتی است که گوشی شما دچار مشکلات حاد‌تری شده و به عنوان مثال، آنقدر گوشی شما کند شده که حتی نمیتوانید وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شوید و برنامه‌هایی که اخیرا نصب کرده‌اید را پاک کنید!

در چنین مواقعی لازم است که وارد بخش Safe Mode گوشی خود شوید.
در این بخش تمام برنامه‌ها و بازی‌هایی که روی گوشی خود نصب کرده‌اید غیر‌فعال هستند و فقط برنامه‌های ضروری هستند که روی گوشی حضور دارند، مثلا همان برنامه‌هایی که موقع خریدن گوشی همراه آن بود.

این به این معنی است که برنامه‌ی مخرب یا ویرسی که گوشی شما را آلوده کرده است، اکنون قدرت فعالیت ندارید و میتوانید به راحتی وارد قسمت Settings و سپس apps در گوشی خود شوید و برنامه‌ای که احساس میکنید باعث بروز مشکلات گوشی شما شده را حذف (Uninstall) کنید پس با خودکار آبی دات کام همراه باشید تا راه حل را برایتان شرح دهیم.

روش های ورود به حالت safe mode در گوشی های اندرویدی

روش اول

در ابتدا تلفن همراه خود را کامل خاموش کنید.
دکمه پاور را نگه دارید تا لوگوی گوشی خود را در هنگام روشن شدن مشاهده کنید.
به محض دیدن لوگوی گوشی خود، پاور را رها کرده و دکمه کم کردن صدا را فشار دهید و نگه دارید تا گوشی در حالت safe mode روشن شود.
(در این مرحله در بعضی گوشی ها باید دکمه کاهش و افزایش صدا را همزمان تا روشن شدن دیوایس نگه دارید)

روش دوم

در حینی که گوشی روشن است پاور را نگه دارید تا آیکون های مربوط به منوی پاور یعنی  خاموش کردن دیوایس و … را مشاهده کنید.
بر روی آیکون power off ضربه بزنید و نگه دارید تا پیغامی مبنی بر ریستارت شدن دیوایس و بوت شدن به صورت سیف مد را مشاهده کنید و اوکی را بزنید.

وقتی دستگاه هوشمندتان وارد وضعیت سیف مد شود، عبارت “Safe Mode” در بخشی از صفحه نمایش (عموما پایین و سمت چپ) ضمیمه خواهد شد.

روش های خروج از حالت سیف مد در دیوایس های اندرویدی

روش اول
شما میتوانید با ریستارت کردن گوشی خود از حالت safe mode خارج شوید.

روش دوم
اگر با روش قبلی نتوانستید از حالت safe mode خارج شوید در صورت دسترسی، باتری گوشی خود را خارج کرده و مجدد وارد نمایید.

روش سوم
وقتی به safe mode مد وارد شوید پیغامی در قسمت نوتیفیکشن های خود مشاهده میکنید که نشان میدهد در حالت تلفن همراهتان سیف مد است؛ بر روی این پیغام تپ کنید!
سپس پیغامی با مضمون “با غیرفعال کردن حالت ایمن دستگاه شما ریستارت خواهد شد. سپس تمام برنامه هایتان قابل دسترس خواهند بود” نمایش داده می شود؛ روی دکمه OK ضربه بزنید.

روش چهارم

اگر با هیچکدام از سه روش بالا نتیجه نگرفتید مجدد روش اول در نحوه ورود به حالت safe mode را انجام دهید!

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.