cd

نکاتی کاربردی برای افزایش عمر CD و DVD ها

هم‌اکنون قصد داریم تعدادی ترفند مفید برای نگه‌داری و مراقبت هر چه بهتر از  CD ها و DVD ها معرفی کنیم.

🔗 توجه داشته باشید که CD/DVDهای خود را هرگز در نزدیکی مدارهای مغناطیسی مانند آهن‌ربا و باندهای ضبط قرار ندهید، زیرا از عمر CD/DVD شما کم خواهد شد.

🔗 هرچند وقت یک‌بار CD/DVD خود را درون CD/DVD-ROM قرار دهید و آن را به طور کامل مرور نمائید زیرا استفاده نکردن از CD/DVD باعث کم شدن عمر آن می‌شود.

🔗 قبل از استفاده از CD/DVDو قرار دادن آن در CD/DVD-ROM از سلامت CD/DVD-ROM خود مطمئن شوید زیرا بعضی از CD/DVD-ROMهای متفرقه و از کار افتاده باعث می‌شود CD شما خدشه‌دار شود. اگر با این مشکل روبرو هستید حتماً CD/DVD-ROM خود را به یکی از مراکز تعمیراتی نزدیک نشان بدهید.

🔗 حتماً بعد از استفاده از CD/DVD آن را درون قاب قرار دهید و آن را بر روی میز رایانه خود رها نکنید.

🔗 لوح های CD/DVD‌های خود را از گرد و غبار و نور مستقیم آفتاب دور نگه‌دارید و اگر CD/DVD شما به هر دلیل آلوده به گرد و غبار شد حتماً قبل از استفاده از آن CD/DVD خود را به طور کامل تمیز نموده تا گرد و غبار موجود به داخل CD/DVD-ROM شما منتقل نشود.

🔗بهترین دمای نگه‌داری CD/DVD بین ۵ تا ۴۵ درجه سانتیگراد میباشد.

🔗 از پاک کردن CD/DVD با کف دست خودداری نمائید (از تماس مستقیم دست با پشت CD/DVD پرهیز کنید).

🔗  از نوشتن با اجسام نوک تیز برروی CD/DVD خود داری نمائید. توجه داشته باشید که هرگز CD/DVD خود را با آب، الکل، استن، بنزین و موادی مانند آن‌ها تمیز نکنید؛ زیرا این مواد به علت قدرت پاک کنندگی بالایی که دارند باعث از بین رفتن لایه پشتی CD/DVD و خدشه‌دار شدن آن می شوند.

سی دی های خود را می توانید با پارچه های نرم مانند دستمال عینک پاک کنید . موقع پاک کردن هم از داخل به بیرون سی دی را پاک کنید از فشار بش از حد به سی دی و ایجاد خم و انحنا به آن جلوگیری کنید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.